g Grutnieciba.lv

LV RU
x

g Grutnieciba.lv

Ienākt, izmantojot pasi

Close

Kādus pakalpojumus grūtniecības laikā varu saņemt bez maksas?

Untitled-3

Grūtniecēm no valsts budžeta līdzekļiem noteiktās grūtniecības nedēļās tiek apmaksātas:

  • konsultācijas pie ginekologa (vai vecmātes vai ģimenes ārsta, ja grūtniecības uzraudzība notiek pie kāda no šiem speciālistiem);
  • laboratoriskie izmeklējumi (piemēram, pilna asins aina, urīna analīzes);
  • ultrasonogrāfija;
  • augļa sirdsdarbības izmeklēšana;
  • ģenētiķa konsultācijas, ja tādas nepieciešamas;
  • citi pakalpojumi.

 

Grūtniecības aprūpe tiek veikta atbilstoši valstī noteiktajam plānam (Ministru kabineta noteikumi Nr. 611 „Dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtība” 1. pielikuma tabula).

Jānorāda, ka ārsts, ņemot vērā grūtnieces veselības stāvokli un medicīniskās indikācijas, var izvērtēt arī papildu medicīnisku konsultāciju vai izmeklējumu nepieciešamību. Šādā gadījumā ārsts, kurš ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, ir tiesīgs izsniegt pacientei nosūtījumu valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai. Piemēram, ja nepieciešams papildu diagnostisks izmeklējums, kurš tiek apmaksāts no valsts budžeta līdzekļiem, ārsts ir tiesīgs izsniegt nosūtījumu šī izmeklējuma veikšanai.

Lai pievienotu komentāru, Tev jābūt reģistrētam lietotājam!


Noderīgas saites

Adobe Flash not available

Portālu veido:

Sadarbībā ar:

Portālu www.grutnieciba.lv Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centrs ir radījis, lai sniegtu visaptverošu un skaidrojošu informāciju jaunajiem un topošajiem vecākiem par grūtniecību, grūtniecības norisi un ar to saistītajiem jautājumiem. Šajā portālā varat iepazīties ar informāciju par valsts sniegtajiem pakalpojumiem grūtniecēm un mazuļiem, kā arī ar nozares vadošo speciālistu ieteikumiem.

Portāla tapšanā, kā sadarbības partneri piedalās Nacionālais veselības dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija.

Ja ir jautājumi un ierosinājumi par mājaslapas veidošanu un tā saturu, lūdzam rakstīt info@grutnieciba.lv.

SPKC sociālajos tīklos: Twitter, Facebook, YouTube, Draugiem.lv