g Grutnieciba.lv

LV RU
x

g Grutnieciba.lv

Ienākt, izmantojot pasi

Close

Kā sagatavoties dzemdībām?

Savu plānoto dzemdību datumu grūtniece uzzina jau pirmās vizītes laikā. Šeit ir daži vērtīgi ieteikumi, kā sagatavoties šim notikumam, lai pēdējā brīdī nevajadzētu saskarties ar problēmām, no kurām laicīgi var izvairīties.

  1. Tuvojoties      dzemdību datumam, novieto kādā labi redzamā un citiem zināmā vietā      kontaktinformāciju, kurā minēts izvēlētās vecmātes vai ārsta, dzemdību      speciālista tālruņa numurs un izvēlētās dzemdību vietas adrese. Ja neesi      izvēlējusies speciālistu, kurš pieņems dzemdības, pārdomā stacionāru, kurā      vēlies laist pasaulē savu mazuli. Atceries, ja izsauksi ātro palīdzību,      kad dzemdības būs sākušās, tā aizvedīs Tevi uz tuvāko dzemdību nodaļu,      nevis uz to, kuru esi izvēlējusies. Tu vari izlemt dzemdēt arī mājās, bet      atceries, dzemdības mājas apstākļos ir saistītas ar būtiskiem riskiem un      Tev jābūt pavisam drošai, ka tūlītēja medicīniska palīdzība Tev vai Tavam      mazulim nebūs nepieciešama.
  2. Izlem, kurš      Tevi atbalstīs dzemdību procesā. Vai tas būs Tavs vīrs, partneris,      draudzene, mamma vai dūla. Atceries, ka šai personai ir jābūt veiktam      plaušu rentgenam, lai zinātu, ka šis cilvēks ir vesels un neslimo ar      tuberkulozi.
  3. Padomā, kādu      palīdzību Tu vēlētos saņemt dzemdību laikā? Vai tā būtu masāža, palīdzība      pareizi elpot vai tamlīdzīgi?
  4. Kā Tu      vēlētos dzemdēt? Varbūt ūdenī vai dvieļos? Pārrunā šo jautājumu ar savu      grūtniecību uzraugošo speciālistu.
  5. Kādu      atsāpināšanu Tu vēlētos saņemt? Vai tā būtu „jautrības gāze” vai epidurālā      atsāpināšana? Varbūt Tu vispār nevēlētos atsāpinošus medikamentus?
  6. Vai Tu      vēlētos, ka asinis no Tava bērna nabas saites (cilmes šūnas) tiktu      saglabātas? Ja jā, pārrunā šo iespēju ar dzemdību speciālistu vietā, kur      vēlies dzemdēt.
  7. Atceries, krūts      ēdināšana ir labākais uzturs Tavam mazulim pēc piedzimšanas. Iepazīsties      ar atbilstošo literatūru un pārrunā šo jautājumu ar savu grūtniecību      uzraugošo speciālistu, lai pareizi sagatavotos šim procesam.
  8. Padomā, par      ko Tev būtu jāinformē dzemdību speciālisti, kas pieņems dzemdības. Vai Tev      ir kāda alerģija pret medikamentiem, kādi citi būtiski ar veselību un      sajūtām saistīti jautājumi?
  9. Kurš būs      Tava bērna ārsts? Atrodi un pieraksti tā telefona numuru un e-pasta      adresi.
  10. Sazinies ar      savu dzemdību nodaļu un noskaidro, kuras lietas jāņem līdzi. Ieteikumus Tu      atradīsi arī mūsu portālā. Noteikti      neaizmirsti personu apliecinošus dokumentus un Mātes pasi.

 


Noderīgas saites

Adobe Flash not available

Portālu veido:

Sadarbībā ar:

Portālu www.grutnieciba.lv Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centrs ir radījis, lai sniegtu visaptverošu un skaidrojošu informāciju jaunajiem un topošajiem vecākiem par grūtniecību, grūtniecības norisi un ar to saistītajiem jautājumiem. Šajā portālā varat iepazīties ar informāciju par valsts sniegtajiem pakalpojumiem grūtniecēm un mazuļiem, kā arī ar nozares vadošo speciālistu ieteikumiem.

Portāla tapšanā, kā sadarbības partneri piedalās Nacionālais veselības dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija.

Ja ir jautājumi un ierosinājumi par mājaslapas veidošanu un tā saturu, lūdzam rakstīt info@grutnieciba.lv.

SPKC sociālajos tīklos: Twitter, Facebook, YouTube, Draugiem.lv