g Grutnieciba.lv

LV RU
x

g Grutnieciba.lv

Ienākt, izmantojot pasi

Close

Ko darīt, ja mazulis nepiesakās?

Tiek uzskatīts, ka no neauglības cieš aptuveni 10-15% pāru. Ko gan darīt, ja ilgi gaidītais bērniņš nepiesakās?

Lūk, apkopoti daži ieteikumi, kas varētu noderēt:

  • Ne jau katra cikla laikā sievietei iestājas grūtniecība. Tas ir normāli un tas noteikti nenozīmē, ka pāris ir neauglīgs. Var būt situācijas, kad jāgaida pus gads, varbūt pat vairāk. Tas var būt saistīts ar kādām sievietes ovulācijas īpatnībām, citām veselības vai pašsajūtas problēmām. Iespējams, ir vienkārši jāapbruņojas ar pacietību, jāievēro veselīgs dzīvesveids, regulāri jādzīvo dzimumdzīve un viss notiks. Ja sieviete ir vecāka par 35 gadiem, iespējas palikt stāvoklī samazinās. Tad, līdz brīdim, kad tā iestājas, ir jāgaida mazliet ilgāk. Ja jums ar partneri ir regulāra dzimumdzīve un grūtniecība  neiestājas gadu, tikai tad varētu būt bažas, kas ir kāds iemesls neauglībai. Tomēr arī tas vēl nav spriedums. Ir noteikti jādodas pie sava ārsta un jāmēģina noskaidrot, kādi varētu būt tam iemesli un kopīgi jāmeklē risinājums.
  • Bieži ir maldīgs priekšstats, ka neauglības iemesli ir jāmeklē tikai sievietē. Patiesībā daudzos gadījumos grūtniecība neiestājas dēļ tā, ka problēmas ir tieši vīrietim. Līdz ar to, pirms sievietei doties pie ginekologa, saprātīgi ir vispirms vīrietim veikt spermas analīzi, lai noskaidrotu, vai tā ir pietiekami kvalitatīva bērniņa radīšanai. Ja šīs analīzes uzrāda kādu novirzi no normas, vīrietim būtu jādodas pie speciālista – urologa vai androloga un jāmeklē ārstēšanas iespējas.
  • Iemesli sievietes neauglībai var būt dažādi. Biežāk tā ir olvadu necaurlaidība vai kādas hormonālas problēmas. Mūsdienu medicīnā ir ļoti daudz iespēju palīdzēt šādos gadījumos, tādēļ izvēlies speciālistu, kam uzticies un centies rūpīgi ievērot ārsta ieteikumus. Dažkārt ārstēšanās prasa ilgāku laiku un pacietību. Dažkārt pie vainas ir kāda hroniska saslimšana vai medikamentu lietošana. Tādēļ esi ļoti atklāta ar savu ārstu un padomā, kādus medikamentu pēdējā laikā esi lietojusi un kādas slimības ir izslimotas.
  • Mēdz būt situācijas, kad ārsts pārim nekonstatē būtiskus šķēršļus, lai grūtniecība iestātos, tomēr mazulis vienalga nepiesakās. Šādos gadījumos jāpiedomā, iespējams, ka pie vainas ir liels stress. Dažkārt mēdz būt tā, ka sieviete tik ļoti vēlas bērniņu, ka ne par ko citu vairs nespēj padomāt. Arī to var uzskatīt par liela stresa iemeslu, kas var kalpot par neauglības cēloni. Šādos gadījumos vajadzētu padomāt par iespēju novērst uzmanību uz ko citu, piemēram, aizbraukt kopīgi ar partneri kādā ceļojumā, uzsākt mācības, atrast kādu hobiju un tml.
  • Krīzes situācijās vajadzētu meklēt psihologa vai psihoterapeita palīdzību. Nevajadzētu norobežoties no ārpasaules, ja ir grūti. Tas var tikai padziļināt krīzi. Apkārt ir daudz cilvēku, kas Tev var palīdzēt.
  • Dažkārt mazuļa nākšana pasaulē iespējama tikai, ja veic mākslīgo apaugļošanu. Ja esi vecumā līdz 37 gadiem, finansiālu atbalstu var saņemt no valsts. Ieskaties, vairāk informācijas:  http://www.vmnvd.gov.lv/lv/aktualitates/234-papildinata-informacija-par-mediciniskas-apauglosanas-veiksanu

Noderīgas saites

Adobe Flash not available

Portālu veido:

Sadarbībā ar:

Portālu www.grutnieciba.lv Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centrs ir radījis, lai sniegtu visaptverošu un skaidrojošu informāciju jaunajiem un topošajiem vecākiem par grūtniecību, grūtniecības norisi un ar to saistītajiem jautājumiem. Šajā portālā varat iepazīties ar informāciju par valsts sniegtajiem pakalpojumiem grūtniecēm un mazuļiem, kā arī ar nozares vadošo speciālistu ieteikumiem.

Portāla tapšanā, kā sadarbības partneri piedalās Nacionālais veselības dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija.

Ja ir jautājumi un ierosinājumi par mājaslapas veidošanu un tā saturu, lūdzam rakstīt info@grutnieciba.lv.

SPKC sociālajos tīklos: Twitter, Facebook, YouTube, Draugiem.lv