g Grutnieciba.lv

LV RU
x

g Grutnieciba.lv

Ienākt, izmantojot pasi

Close

Mati un ķermeņa apmatojums

Daudzām sievietēm grūtniecības laikā var rasties sajūta, ka viņu mati ir kļuvuši biezāki un ātrāk ataug. Faktiski tā nav, jo vienkārši mati grūtniecības laikā izkrīt lēnāk nekā parasti. 85-95% no visiem matiem, kas atrodas uz galvas ir augšanās fāzē, bet atlikusī daļa ir tā saucamajā  „atpūtas” fāzē. Kad beidzas šis periods šie mati izkrīt un to vietā ataug jauni. Sievietei dienā vidēji izkrīt 100 mati. Grūtniecības laikā palielinātais estrogēna līmenis pagarina matu augšanas fāzi, kā rezultātā izkrīt mazāk matu. Tāpat grūtniecības laikā var manīties galvas ādas tips un matu struktūra. Pēc dzemdībām matu augšanas posms normalizējas, tāpēc sieviete var novērot, ka kādu laiku pēc bērna piedzimšanas, izkrīt vairāk matu. Tomēr ne visām sievietēm šīs izmaiņas tik izteikti izpaužas. Būtiski ir pamanīt šīs izmaiņas un piemeklēt atbilstošus matu kopšanas un krāsošanas līdzekļu, izvērtēt to sastāvu, tādā veidā izvairoties un pasargājot sevi un gaidāmo mazuli no iespējamām alerģiskām izpausmēm.

Vaksācija – nav sastopami pētījumi, kuri tieši pierādītu, ka vaksācijas veikšana grūtniecības laikā ir nedroša vai kaitīga, tomēr vairumā situāciju tā netiek rekomendēta, it īpaši, ja grūtniece to veic pirmo reizi vai pirmajā grūtniecības trimestrī, jo sakarā ar hormonālām pārmaiņām āda kļūst jūtīgāka (skatīt sadaļā Sievietes āda un kosmētika grūtniecības laikā ) un vaksācijas process var būt ļoti sāpīgs un nepatīkams. Vaksācija var būt arī diezgan nehigiēnisks process, jo veicot šo procesu var tikt traumēta āda, kā rezultātā var rasties iekaisums. Ja tomēr bez vaksācijas nevar iztikt, ieteicams pirms kārtējās procedūras informēt meistaru par esošo grūtniecību, kā arī ir ieteicams pārliecināties vai no vaksācijas procesā izmantotajiem līdzekļiem neparādās kādas alerģiskas izpausmes.


Noderīgas saites

Adobe Flash not available

Portālu veido:

Sadarbībā ar:

Portālu www.grutnieciba.lv Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centrs ir radījis, lai sniegtu visaptverošu un skaidrojošu informāciju jaunajiem un topošajiem vecākiem par grūtniecību, grūtniecības norisi un ar to saistītajiem jautājumiem. Šajā portālā varat iepazīties ar informāciju par valsts sniegtajiem pakalpojumiem grūtniecēm un mazuļiem, kā arī ar nozares vadošo speciālistu ieteikumiem.

Portāla tapšanā, kā sadarbības partneri piedalās Nacionālais veselības dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija.

Ja ir jautājumi un ierosinājumi par mājaslapas veidošanu un tā saturu, lūdzam rakstīt info@grutnieciba.lv.

SPKC sociālajos tīklos: Twitter, Facebook, YouTube, Draugiem.lv