g Grutnieciba.lv

LV RU
x

g Grutnieciba.lv

Ienākt, izmantojot pasi

Close

Skaistumkopšanas procedūras grūtniecības laikā

Savā ikdienā teju katra sieviete vēlas izskatīties kopta un pievilcīga. Bērna gaidīšanas laiks nav izņēmums. Ja sieviete ir radusi rūpīgi sekot savam izskatam, grūtniecības laikā to turpināt darīt ir pat ļoti ieteicams, jo ar savu izskatu apmierināta sieviete noteikti būs labākā garastāvoklī, kas ir ļoti vēlams gan topošai māmiņai, gan mazulim.

Lūk, dažas ierastākās skaistumkopšanas procedūras, par kurām topošās māmiņas bieži jautā.

Matu griešana, krāsošana un veidošana

Dažkārt sievietes izvēlas grūtniecības laikā matus negriezt māņticības dēļ. Lai arī pierādījumu šādas rīcības nelabvēlīgai ietekmei nav, katra sieviete grūtniecības laikā pati var izvēlēties, darīt to vai nē.

Nav pierādījumu, ka matu krāsošanai būtu kāda nelabvēlīga ietekme uz gaidāmo bērnu. Tomēr, ja ir uztraukums par to, ka matu krāsa nav īpaši labvēlīga, var izvēlēties dabiskas izcelsmes krāsošanas līdzekļus. Var palūgt frizierei matus krāsot vai balināt šķipsnās, lai šai krāsai nebūtu tiešas saskares ar ādu. Dažkārt mēdz gadīties, ka hormonālo izmaiņu dēļ mati reaģē uz veidošanas līdzekļiem nedaudz savādāk kā pirms grūtniecības.

Matu ieveidošanai var lietot ierastos līdzekļus. Ja ir uztraukums par matu lakas nelabvēlīgo ietekmi, tās uzsmidzināšanu jāveic labi vēdinātās telpās.

Galvenais ir rīkoties saskaņā ar savām sajūtām, lai nebūtu jāpiedzīvo stress, no kura var viegli izvairīties.

Dažādu ādas skaistumkopšanas līdzekļu lietošana

Līdzīgi kā matu kopšanas gadījumā, grūtniece var lietot ierastos sejas un ķermeņa krēmus, tostarp tonējošos. Tomēr, ja ir vēlēšanās sevi un gaidāmo bērnu vairāk pasargāt, šobrīd veikalos ir pieejami dažādi dabiskas izcelsmes ādas kopšanas līdzekļi. Jāņem gan vērā, ka arī šie dabiskās izcelsmes krēmi var izsaukt individuālas alerģiskas reakcijas.

Ja ir t.s. problemātiskā āda, kad ir pinnes un tamlīdzīgas ādas problēmas, būtu ieteicams izvairīties no tādiem kosmētikas līdzekļiem, kuri satur retinolu vai salicilskābi. Tā vietā var izvēlēties saudzīgākus līdzekļus.

Liekā apmatojuma noņemšana

Ja līdz šim esiet radusi lietot ķīmiskas izcelsmes epilācijas līdzekļus, to var turpināt darīt, jo līdzīgi kā iepriekš, nav pierādījumi, ka šie līdzekļi nelabvēlīgi ietekmē grūtniecību. Tomēr jāņem vērā, ka grūtniecības laikā ādas jutīgums var mainīties. Noteikti jāizvairās no šo līdzekļu lietošanas vietās, kur āda ir bojāta.

Grūtniecības laikā var veikt arī vaksāciju, ja to ir ierasts darīt, tomēr veicot šo procedūru, jāņem vērā, ka āda var kļūt jutīgāka, var veidoties ādas iekaisums. Tādēļ jāpārliecinās, ka vaksācija tiek veikta higiēniskos apstākļos un neparādās kādas specifiskas alerģiskas izpausmes.

Nevēlamo apmatojumu var noskūt. Iespējams, ka grūtniecības laikā to var nākties darīt biežāk, jo dažreiz sievietēm grūtniecības laikā hormonu ietekmē apmatojums var augt ātrāk.

Roku un kāju nagu kopšana

Grūtniecības laikā var veikt manikīru un pedikīru, tomēr noteikti jāseko, lai tas tiek veikts higiēniskos apstākļos un instrumenti ir rūpīgi sterilizēti, lai izslēgtu jebkādu inficēšanās risku.

Var likt mākslīgos nagus, jo nav apliecinājumu, ka šī procedūra būtu grūtniecēm kaitīga. Dažreiz grūtnieces norāda, ka nagi vairs „neturas” un no tiem uz laiku ir jāatsakās.

Solāriju apmeklējumi

Daudzi ārsti grūtniecēm neiesaka apmeklēt solāriju, jo tas ir samērā intensīvs ķermeņa apstarojums, kas grūtniecības laikā nebūtu vēlams. Tā vietā vasaras laikā būtu vēlams izvēlēties mērenu pabūšanu saulē (labāk rīta vai pēcpusdienas stundās) vai saudzējošus tonējošos krēmus.


Noderīgas saites

Adobe Flash not available

Portālu veido:

Sadarbībā ar:

Portālu www.grutnieciba.lv Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centrs ir radījis, lai sniegtu visaptverošu un skaidrojošu informāciju jaunajiem un topošajiem vecākiem par grūtniecību, grūtniecības norisi un ar to saistītajiem jautājumiem. Šajā portālā varat iepazīties ar informāciju par valsts sniegtajiem pakalpojumiem grūtniecēm un mazuļiem, kā arī ar nozares vadošo speciālistu ieteikumiem.

Portāla tapšanā, kā sadarbības partneri piedalās Nacionālais veselības dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija.

Ja ir jautājumi un ierosinājumi par mājaslapas veidošanu un tā saturu, lūdzam rakstīt info@grutnieciba.lv.

SPKC sociālajos tīklos: Twitter, Facebook, YouTube, Draugiem.lv