g Grutnieciba.lv

LV RU
x

g Grutnieciba.lv

Ienākt, izmantojot pasi

Close

Vakcinēšanās grūtniecības laikā

Konsultē Latvijas infektoloģijas centra speciālisti   Ko drīkst vakcinēt, ja esi grūtniece?

  • Ja grūtniecība norisinās gripas periodā, var un būtu pat ļoti ieteicams vakcinēties pret gripu. Gripas radītās komplikācijas var būt ļoti bīstamas gan gaidāmajam mazulim, gan māmiņai.
  • Nebūtu ieteicams uzsākt vakcināciju pret ērču encefalītu, tomēr, ja ir nepieciešama revakcinācija, jeb atkārtotas potes, to var darīt sākot ar otro/trešo grūtniecības trimestri.
  • Trakumsērgas vīrusa poti, ja tā nepieciešama veic grūtniecēm, jo šī ir ļoti bīstama saslimšana, kuras iznākums vienmēr ir nāve.

Citas Latvijā parasti veiktās vakcinācijas potes, piemēram, masalas, masaliņas, difterija, epidēmiskais parotīts, jeb „cūciņas”  un citas grūtniecības laikā parasti neiesaka veikt. Ja plāno grūtniecību, būtu vēlams veikt asins analīzes, lai pārliecinātos, ka Tavā organismā ir antivielas pret šīm slimībām. Ja izrādās, ka šo antivielu nav, būtu ļoti ieteicams 3 mēnešus pirms plānotās grūtniecības veikt nepieciešamo vakcinēšanos pret šīm slimībām, jo tās var nopietni apdraudēt gan Tavu, gan Tava gaidāmā bērna veselību. Neskaidrību gadījumā vajadzētu sazināties ar Latvijas Infektoloģijas centra speciālistiem www.aslimnica.lv , tel. 67014560


Noderīgas saites

Adobe Flash not available

Portālu veido:

Sadarbībā ar:

Portālu www.grutnieciba.lv Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centrs ir radījis, lai sniegtu visaptverošu un skaidrojošu informāciju jaunajiem un topošajiem vecākiem par grūtniecību, grūtniecības norisi un ar to saistītajiem jautājumiem. Šajā portālā varat iepazīties ar informāciju par valsts sniegtajiem pakalpojumiem grūtniecēm un mazuļiem, kā arī ar nozares vadošo speciālistu ieteikumiem.

Portāla tapšanā, kā sadarbības partneri piedalās Nacionālais veselības dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija.

Ja ir jautājumi un ierosinājumi par mājaslapas veidošanu un tā saturu, lūdzam rakstīt info@grutnieciba.lv.

SPKC sociālajos tīklos: Twitter, Facebook, YouTube, Draugiem.lv