g Grutnieciba.lv

LV RU
x

g Grutnieciba.lv

Ienākt, izmantojot pasi

Close

Vecāki aicināti apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru „Vakcinācija. Kāpēc tā ir būtiska?”

RĪGAS DOME

LABKLĀJĪBAS DEPARTAMENTS

Baznīcas ielā 19/23, Rīgā, LV-1010, tālrunis 67105151, fakss 67105199, e-pasts dl@riga.lv

 

14.04.2015.

Vecāki aicināti apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru „Vakcinācija. Kāpēc tā ir būtiska?”

 

Rīgas domes Labklājības departaments aicina vecākus pieteikties nākamajam „Vinnija Pūka skolas” semināram „Vakcinācija. Kāpēc tā ir būtiska?”. Seminārs notiks 9.maijā no plkst. 10:00 līdz 14:30,  VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca”, Rīgā, Vienības gatvē 45. Lai pieteiktos semināram, lūdzam zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com.

 

Semināru vadīs BKUS bērnu infektoloģe Dace Zavadska un pediatre Arina Lazareva un, kā jau ierasts, vecāki semināru aicināti apmeklēt kopā ar bērniem. Šoreiz seminārā tiks izskatītas tēmas par vakcinācijas būtību un lomu infekcijas slimību izplatības samazināšanā, imūnsistēmas darbību pēc vakcīnas ievadīšanas, organisma vēlamajām un nevēlamajām reakcijām pēc vakcinācijas, kā arī par citām ar vakcināciju saistītām tēmām.

 

Vakcinācija ir visefektīvākais aizsardzības veids pret infekcijas slimībām un informēt par vakcinācijas nepieciešamību ir ārstniecības personu pienākums. Tomēr aizvien šis temats kļūst par strīdus iemeslu gan ģimenes lokā, gan vecāku sadarbībā ar mediķiem. Nereti vecāki informāciju meklē paši saviem spēkiem, tai skaitā interneta vidē, cenšoties rast apstiprinājumu savai pārliecībai vai lemtu par vakcinācijas nepieciešamību.

 

Rīgas domes Labklājības departaments aicina vecākus apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru, lai klātienē noskaidrotu sev interesējošos jautājumus par bērnu imunitāti un vakcināciju, sākot no dzimšanas, lai skaidrotu un izglītotu par bērna organisma uzņēmību pret infekcijas slimībām, antivielu izstrādi, pret kādām infekcijām bērnus potē Latvijā (vakcinācijas kalendārs) un citus jautājumus. Vecākiem noderīga būs arī informācija par iespējamiem iemesliem, kādos gadījumos vakcināciju būtu nepieciešams atlikt, piemēram, hronisku slimību saasinājumu gadījumos, un kāda ir nepieciešamā informācijas apmaiņa starp ārstu un bērnu vecākiem pirms vakcinācijas.

 

 

Projektu īsteno nodibinājums “Ilgtspējīgas Attīstības Fonds” sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu ar mērķi veidot hroniski slimo pacientu sociālās integrācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanas sistēmu – apmācību programmu “Vinnija Pūka skola”.

 

Kopš projekta sākuma 2014.gada oktobrī, „Vinnija Pūka skolā” aizvadītas jau astoņas lekcijas par dažādām aktuālām bērnu slimībām, t.sk. astmu, bērnu svara problēmām, aptaukošanos, cukura diabētu, ortopēdijas jautājumiem, kā arī uztura bagātinātāju un vitamīnu lietošanu bērniem. Uz lekcijām īpaši gaidīti ir tieši vecāki un bērnu aprūpētāji, jo, neskatoties uz veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību gadījumos, kad bērnam konstatēta hroniska slimība vai radušās kādas veselības problēmas, dzīves kvalitātes un veselības uzlabošanā ļoti svarīga loma ir tieši ģimenei. Vecākiem vai aizbildņiem, saskaroties ar uzstādīto diagnozi un ārstniecības personu sniegto informāciju, jāsaprot slimības gaita, cēloņi, bet līdztekus arī pārdzīvojot psihoemocionālo pārdzīvojumu un stresu. Tādēļ kvalificēta palīdzība un informācija par jautājumiem saistībā ar veselības uzlabošanas iespējām ir bijis labs padomdevējs jau aptuveni 300 vecākiem, kuri kopš projekta sākuma apmeklējuši „Vinnija Pūka skolas” lekcijas.

Vairāk informācijas – mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv/category/projekti/


Noderīgas saites

Adobe Flash not available

Portālu veido:

Sadarbībā ar:

Portālu www.grutnieciba.lv Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centrs ir radījis, lai sniegtu visaptverošu un skaidrojošu informāciju jaunajiem un topošajiem vecākiem par grūtniecību, grūtniecības norisi un ar to saistītajiem jautājumiem. Šajā portālā varat iepazīties ar informāciju par valsts sniegtajiem pakalpojumiem grūtniecēm un mazuļiem, kā arī ar nozares vadošo speciālistu ieteikumiem.

Portāla tapšanā, kā sadarbības partneri piedalās Nacionālais veselības dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija.

Ja ir jautājumi un ierosinājumi par mājaslapas veidošanu un tā saturu, lūdzam rakstīt info@grutnieciba.lv.

SPKC sociālajos tīklos: Twitter, Facebook, YouTube, Draugiem.lv