g Grutnieciba.lv

LV RU
x

g Grutnieciba.lv

Ienākt, izmantojot pasi

Close

Veselīga uztura padomi vasarā

Vasara ir tas gadalaiks, kad tiekam lutināti ar zaļumu, augļu, ogu un dārzeņu pārbagātību. Ir jāizbauda viss! Lūk svarīgi ieteikumi, kas jāņem vērā, lai pilnvērtīgi izmantojam šī gadalaika priekšrocības:

  • Augļi, dārzeņi, ogas un zaļumi noteikti pirms lietošanas uzturā ir jānoskalo tekošā ūdenī. Tas jādara arī tad, ja tie tiek mizoti.
  • Ja vēlies sekot veselīga uztura priekšnoteikumiem, gatavojot ēdienu, noteikti noderēs ieteikums – jo krāsaināk, jo labāk. Tas nozīmē, ka ēdienam, tostarp augļiem un dārzeņiem ir jābūt pēc iespējas daudzveidīgākiem. Tā varēsi sevi nodrošināt ar visiem nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām.
  • Noteikti ēd augļus, ogas un dārzeņus apmēram 4-5 porcijas dienā ar aprēķinu, ka viena porcija ir aptuveni Tavas plaukstas izmērs.
  • Vasarā, īpaši karstā laikā, pārtikas produkti ātri bojājas. Tāpēc esi uzmanīga ar ēdiena uzglabāšanu. Noteikti seko derīguma termiņiem!
  • Atceries par pietiekošu šķidruma uzņemšanu! Vislabāk ir dzert tīru, nesaldinātu ūdeni. Negaidi, kad parādīsies slāpes. Labāk padzeries ik pa laikam pa maziem malciņiem.
  • Vasara nav iedomājama bez radu, draugu ballītēm un gaļas grilēšanas. Mielojoties seko, lai gaļa vai zivs ir labi viscaur izcepta un viducis nav palicis jēls.
  • Atceries par veselīgiem un „gudriem” našķiem. Ja karstā dienā kārojas saldējumu, labāk, lai tas ir kāds augļu sorberts, nevis trekns krējuma saldējums ar cukurotu mērci. Tomēr, ja ļoti gribas plombīru, pievieno tam pēc iespējas vairāk augļus un ogas. Sasmalcinot, no tiem var pagatavot arī labu mērci pārliešanai.

Noderīgas saites

Adobe Flash not available

Portālu veido:

Sadarbībā ar:

Portālu www.grutnieciba.lv Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centrs ir radījis, lai sniegtu visaptverošu un skaidrojošu informāciju jaunajiem un topošajiem vecākiem par grūtniecību, grūtniecības norisi un ar to saistītajiem jautājumiem. Šajā portālā varat iepazīties ar informāciju par valsts sniegtajiem pakalpojumiem grūtniecēm un mazuļiem, kā arī ar nozares vadošo speciālistu ieteikumiem.

Portāla tapšanā, kā sadarbības partneri piedalās Nacionālais veselības dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija.

Ja ir jautājumi un ierosinājumi par mājaslapas veidošanu un tā saturu, lūdzam rakstīt info@grutnieciba.lv.

SPKC sociālajos tīklos: Twitter, Facebook, YouTube, Draugiem.lv