g Grutnieciba.lv

RU LV
x

g Grutnieciba.lv

Использовать данные из

Close

Atgriezties darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

Bērna kopšanas atvaļinājums ir pusotrs gads. Tas ir īpašs laiks, kuru variet veltīt ilgstošai kopā būšanai ar savu atvasīti. Tomēr pienāk brīdis, kad mammai ir jāatgriežas darbā. Lūk, daži ieteikumi, kas, iespējams, varētu noderēt:

  • Atceries, ka bērna kopšanas atvaļinājumu var izmantot arī mazuļa tētis. Pārrunā ar savu partneri, iespējams, ka šis varētu būt risinājums jūsu gadījumā. Mūsdienās tas vairs nav nekas neierasts, ja ar mazo mājās paliek tētis, bet mamma atsāk darba gaitas.
  • Kad bērna kopšanas atvaļinājums iet uz beigām, ģimenes lokā vajadētu pārrunāt bērna pieskatīšanas jautājumu. Ir labi, ja mazo var pieskatīt kāds no vecvecākiem. Ja šādas iespējas nav, ir jāizlemj, vai bērnu atstāt auklītes aprūpē, vai meklēt bērnu dārzus. Ir vērts ieskatīties, sekojot saitei tīmeklī  http://www.ikvd.gov.lv/bernu-uzraudzibas-pakalpojuma-sniedzeju-registracija.html. Padomā, kāds varētu cilvēks, kam uzticēt savu bērnu. Topošai auklei noteikti lūdz izziņu par veselības stāvokli un citus saistošos dokumentus.
  • Aptaujājiet savus draugus, paziņas, radiniekus par viņu pieredzi. Iespējams, jums ieteiks kādu labu bērnu dārzu vai varbūt kādā ģimenē atbrīvojas laba auklīte. Protams, var paveikties un pēc sludinājuma internetā atrodas ļoti uzticams cilvēks, tomēr jāpatur prātā, ka šis būtu riskantākais bērna pieskatītāja izvēles veids. Šādos gadījumos ir jāievēro visi piesardzības pasākumi (jālūdz rekomendācijas no iepriekšējiem darba devējiem, sertifikāti, pases kopija, ja cilvēks tiek pieņemts darbā un tml.). Vienmēr paturiet prātā, ka šis izvēlētais cilvēks būs tāds, kuram uzticēsiet sava bērna veselību un iespēju labi justies.
  • Dažkārt ar savu darba devēju izdodas vienoties par mazāk darba stundām, kas pavadītas birojā, prom no mājām. Mūsdienās daudz ko var paveikt, izmantojot internetu. Var jau būt, ka šis būtu labs risinājums arī jūsu gadījumā?

 


Полезные ссылки

Difterija

Ето страница недоступна на русском язике

Mutes veselība

Ето страница недоступна на русском язике

Adobe Flash not available

Сайт создали

В сотрудничестве с

Портал www.grūtniecība.lv создан Министерством здравоохранения и Центром по контролю и профилактике заболеваний с целью предоставления молодым и будущим родителям всеобъемлющей пояснительной информации о беременности, о ее протекании и о связанных с этим вопросах. На портале вы можете получить информацию об услугах, которые государство оказывает беременным женщинам и новорожденным, а также ознакомиться с рекомендациями ведущих специалистов в этой области.

В создании портала в качестве партнеров принимают участие Национальная служба здравоохранения, Служба неотложной медицинской помощи, Латвийская ассоциация гинекологов и специалистов по родовспоможению, Латвийская ассоциация сельских семейных врачей. Если есть вопросы по поводу создания сайта и его содержания, просим писать по адресу: info@grutnieciba.lv.