g Grutnieciba.lv

RU LV
x

g Grutnieciba.lv

Использовать данные из

Close

Ko darīt, ja mazulis nepiesakās?

Tiek uzskatīts, ka no neauglības cieš aptuveni 10-15% pāru. Ko gan darīt, ja ilgi gaidītais bērniņš nepiesakās?

Lūk, apkopoti daži ieteikumi, kas varētu noderēt:

  • Ne jau katra cikla laikā sievietei iestājas grūtniecība. Tas ir normāli un tas noteikti nenozīmē, ka pāris ir neauglīgs. Var būt situācijas, kad jāgaida pus gads, varbūt pat vairāk. Tas var būt saistīts ar kādām sievietes ovulācijas īpatnībām, citām veselības vai pašsajūtas problēmām. Iespējams, ir vienkārši jāapbruņojas ar pacietību, jāievēro veselīgs dzīvesveids, regulāri jādzīvo dzimumdzīve un viss notiks. Ja sieviete ir vecāka par 35 gadiem, iespējas palikt stāvoklī samazinās. Tad, līdz brīdim, kad tā iestājas, ir jāgaida mazliet ilgāk. Ja jums ar partneri ir regulāra dzimumdzīve un grūtniecība  neiestājas gadu, tikai tad varētu būt bažas, kas ir kāds iemesls neauglībai. Tomēr arī tas vēl nav spriedums. Ir noteikti jādodas pie sava ārsta un jāmēģina noskaidrot, kādi varētu būt tam iemesli un kopīgi jāmeklē risinājums.
  • Bieži ir maldīgs priekšstats, ka neauglības iemesli ir jāmeklē tikai sievietē. Patiesībā daudzos gadījumos grūtniecība neiestājas dēļ tā, ka problēmas ir tieši vīrietim. Līdz ar to, pirms sievietei doties pie ginekologa, saprātīgi ir vispirms vīrietim veikt spermas analīzi, lai noskaidrotu, vai tā ir pietiekami kvalitatīva bērniņa radīšanai. Ja šīs analīzes uzrāda kādu novirzi no normas, vīrietim būtu jādodas pie speciālista – urologa vai androloga un jāmeklē ārstēšanas iespējas.
  • Iemesli sievietes neauglībai var būt dažādi. Biežāk tā ir olvadu necaurlaidība vai kādas hormonālas problēmas. Mūsdienu medicīnā ir ļoti daudz iespēju palīdzēt šādos gadījumos, tādēļ izvēlies speciālistu, kam uzticies un centies rūpīgi ievērot ārsta ieteikumus. Dažkārt ārstēšanās prasa ilgāku laiku un pacietību. Dažkārt pie vainas ir kāda hroniska saslimšana vai medikamentu lietošana. Tādēļ esi ļoti atklāta ar savu ārstu un padomā, kādus medikamentu pēdējā laikā esi lietojusi un kādas slimības ir izslimotas.
  • Mēdz būt situācijas, kad ārsts pārim nekonstatē būtiskus šķēršļus, lai grūtniecība iestātos, tomēr mazulis vienalga nepiesakās. Šādos gadījumos jāpiedomā, iespējams, ka pie vainas ir liels stress. Dažkārt mēdz būt tā, ka sieviete tik ļoti vēlas bērniņu, ka ne par ko citu vairs nespēj padomāt. Arī to var uzskatīt par liela stresa iemeslu, kas var kalpot par neauglības cēloni. Šādos gadījumos vajadzētu padomāt par iespēju novērst uzmanību uz ko citu, piemēram, aizbraukt kopīgi ar partneri kādā ceļojumā, uzsākt mācības, atrast kādu hobiju un tml.
  • Krīzes situācijās vajadzētu meklēt psihologa vai psihoterapeita palīdzību. Nevajadzētu norobežoties no ārpasaules, ja ir grūti. Tas var tikai padziļināt krīzi. Apkārt ir daudz cilvēku, kas Tev var palīdzēt.
  • Dažkārt mazuļa nākšana pasaulē iespējama tikai, ja veic mākslīgo apaugļošanu. Ja esi vecumā līdz 37 gadiem, finansiālu atbalstu var saņemt no valsts. Ieskaties, vairāk informācijas:  http://www.vmnvd.gov.lv/lv/aktualitates/234-papildinata-informacija-par-mediciniskas-apauglosanas-veiksanu

Полезные ссылки

Difterija

Ето страница недоступна на русском язике

Mutes veselība

Ето страница недоступна на русском язике

Adobe Flash not available

Сайт создали

В сотрудничестве с

Портал www.grūtniecība.lv создан Министерством здравоохранения и Центром по контролю и профилактике заболеваний с целью предоставления молодым и будущим родителям всеобъемлющей пояснительной информации о беременности, о ее протекании и о связанных с этим вопросах. На портале вы можете получить информацию об услугах, которые государство оказывает беременным женщинам и новорожденным, а также ознакомиться с рекомендациями ведущих специалистов в этой области.

В создании портала в качестве партнеров принимают участие Национальная служба здравоохранения, Служба неотложной медицинской помощи, Латвийская ассоциация гинекологов и специалистов по родовспоможению, Латвийская ассоциация сельских семейных врачей. Если есть вопросы по поводу создания сайта и его содержания, просим писать по адресу: info@grutnieciba.lv.