g Grutnieciba.lv

RU LV
x

g Grutnieciba.lv

Использовать данные из

Close

Vecāki aicināti apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru par bērnu traumatismu

RĪGAS DOME

LABKLĀJĪBAS DEPARTAMENTS

Baznīcas ielā 19/23, Rīgā, LV-1010, tālrunis 67105151, fakss 67105199, e-pasts dl@riga.lv

 

30.04.2015.

Vecāki aicināti apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru par bērnu traumatismu

 

Rīgas domes Labklājības departaments aicina vecākus pieteikties nākamajam „Vinnija Pūka skolas” semināram „Bērnu traumatisms”. Seminārs notiks 23.maijā no plkst. 10:00 līdz 14:00,  VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca”, Rīgā, Vienības gatvē 45. Lai pieteiktos semināram, lūdzam zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com.

 

Semināru vadīs BKUS ārsts V.Skotelis un, kā jau ierasts, vecāki semināru aicināti apmeklēt kopā ar bērniem. 23.maija seminārā vecāki varēs uzzināt par dažādām traumām un to profilaksi bērniem, tai skaitā saindēšanos, aizrīšanos, apdegumiem un applaucēšanos, brūcēm un dzīvnieku kodumiem, slīkšanu, pārkaršanu, apsaldējumiem, elektrotraumām un citām ar bērnu traumatismu saistītām tēmām.

Traumām bērnu vecumā ir raksturīga sezonalitāte, ar maksimālo uzliesmojumu vasaras mēnešos, bet vismazāko skaitu ziemā. Lielākoties tas skaidrojams ar īso gaišo dienas periodu rudens un ziemas mēnešos, turklāt lielāko dienas daļu bērni pavada mācību iestādēs, tādēļ traumu skaits ir mazāks. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas rādītāji liecina, ka pavasara un vasaras mēnešos traumu skaits teju dubultojas, nereti sasniedzot arī 100 uzņemto mazo pacientu diennaktī, turklāt aptuveni 10% bērnu traumas ir smagas, kad nepieciešama ārstēšanās stacionārā.

Saskaņā ar BKUS sniegto informāciju, vasarās traumas lielākoties rada kritieni, apdegumi, dzīvnieku kodumi, kā arī dažādi svešķermeņi elpošanas ceļos un kuņģa traktā, kā arī saindēšanās ar sadzīves ķīmiju. Savukārt skolas laikā, rudens periodā, traumas tiek gūtas no neuzmanīgas rīcības uz ceļiem, skrienot pa kāpnēm, saskrienoties vai, piemēram, kaujoties. Šo traumu cēloņi ir ļoti dažādi: nedroša vide, nepietiekama vecāku atbildība (gan bērnu pieskatīšanā, gan atbilstošas vides nodrošināšanā mājās, piemēram, sērkociņu, sadzīves ķīmijas un medikamentu pieejamība), informācijas trūkums, u.tml. Ziemas periodā raksturīgas ir traumas, kas gūtas slēpojot, braucot ar ragaviņām, bet nemainīgi augsts saglabājas mājās gūto traumu skaits (apdegumi, sasitumi, dažādas brūces u.c.). Tādēļ vecāki tiek aicināti apmeklēt lekciju un uzzināt gan par biežākajiem bērnu traumatisma riskiem un veidiem, kā pasargāt no tiem  savus bērnus, gan iespējamo rīcību traumas gadījumā, lai bērns jau savlaicīgi varētu saņemt nepieciešamo palīdzību, un lai neradītu vēl lielāku risku viņa dzīvībai.

 

Projektu īsteno nodibinājums “Ilgtspējīgas Attīstības Fonds” sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu ar mērķi veidot hroniski slimo pacientu sociālās integrācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanas sistēmu – apmācību programmu “Vinnija Pūka skola”.

 

Kopš projekta sākuma 2014.gada oktobrī, „Vinnija Pūka skolā” aizvadītas jau astoņas lekcijas par dažādām aktuālām bērnu slimībām, t.sk. astmu, bērnu svara problēmām, aptaukošanos, cukura diabētu, ortopēdijas jautājumiem, kā arī uztura bagātinātāju un vitamīnu lietošanu bērniem. Uz lekcijām īpaši gaidīti ir tieši vecāki un bērnu aprūpētāji, jo, neskatoties uz veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību gadījumos, kad bērnam konstatēta hroniska slimība vai radušās kādas veselības problēmas, dzīves kvalitātes un veselības uzlabošanā ļoti svarīga loma ir tieši ģimenei. Vecākiem vai aizbildņiem, saskaroties ar uzstādīto diagnozi un ārstniecības personu sniegto informāciju, jāsaprot slimības gaita, cēloņi, bet līdztekus arī pārdzīvojot psihoemocionālo pārdzīvojumu un stresu. Tādēļ kvalificēta palīdzība un informācija par jautājumiem saistībā ar veselības uzlabošanas iespējām ir bijis labs padomdevējs jau aptuveni 300 vecākiem, kuri kopš projekta sākuma apmeklējuši „Vinnija Pūka skolas” lekcijas.

Vairāk informācijas – mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv/category/projekti/


Полезные ссылки

Difterija

Ето страница недоступна на русском язике

Mutes veselība

Ето страница недоступна на русском язике

Adobe Flash not available

Сайт создали

В сотрудничестве с

Портал www.grūtniecība.lv создан Министерством здравоохранения и Центром по контролю и профилактике заболеваний с целью предоставления молодым и будущим родителям всеобъемлющей пояснительной информации о беременности, о ее протекании и о связанных с этим вопросах. На портале вы можете получить информацию об услугах, которые государство оказывает беременным женщинам и новорожденным, а также ознакомиться с рекомендациями ведущих специалистов в этой области.

В создании портала в качестве партнеров принимают участие Национальная служба здравоохранения, Служба неотложной медицинской помощи, Латвийская ассоциация гинекологов и специалистов по родовспоможению, Латвийская ассоциация сельских семейных врачей. Если есть вопросы по поводу создания сайта и его содержания, просим писать по адресу: info@grutnieciba.lv.